Dzisiaj jest
SCONSILIUM Centrum Szkoleniowo-Doradcze, tel. +48 53 53 53 417
 
 

Szkolenia dla kadry kierowniczej szkół i placówek oświatowych.

WYKAZ SZKOLEŃ

1.Bezpieczne przedszkole.
2.Bezpieczna szkoła.

 

Prowadzący szkolenia:

Wieloletni praktyk z Inspekcji Sanitarnej oraz Straży Pożarnej.

 

 

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

Identyfikacja uwarunkowań sprzyjających sięganiu przez młodzież po środki psychokatywne.

Persfazja i reklama środków psychoaktywnych (głównie marihuany i ?dopalaczy?) za pośrednictwem Internetu ? omówienie oddziaływań ochronnych przed wpływem treści tego typu.

Dopalacze jako nowe zagrożenie zdrowia publicznego.

Marihuana ? bagatelizowane zagrożenie.

Rozpoznawanie zachowań narkotykowych.

 

marek motykaPROWADZĄCY SZKOLENIA

mgr Marek Motyka

Absolwent i doktorant Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego kierunku Socjologia. Od 2014 roku prowadzący na Uniwersytecie Rzeszowskim zajęcia z przedmiotów Profilaktyka uzależnień i Interwencja kryzysowa. Autor badań społecznych wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z zakresu identyfikacji zachowań ryzykownych (zażywanie środków psychoaktywnych) oraz przyczyn ich podejmowania. Autor ponad czterdziestu publikacji naukowych i pięćdziesięciu popularno-naukowych o tematyce związanej z uzależnieniami (?dopalacze?, społeczno-kulturowe uwarunkowania narkomanii, nowe metody odurzania się, uzależnienie od alkoholu, przyczyny zachowań ryzykownych młodzieży).

Od 2005 roku pracownik Oddziału Terapii Uzależnień w Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalu Psychiatrycznym w Żurawicy na stanowisku Instruktor Terapii Uzależnień (Certyfikat PARPA nr 205). Aktualnie w procesie certyfikacji na Specjalistę Psychoterapii Uzależnień. Członek zespołu roboczego przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie opracowującego Wojewódzki Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2014-2020 oraz Wojewódzki Program Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2017- 2020.

 

 

 

 

36961273 1936061256461303 6969354370777350144 nPROWADZĄCY SZKOLENIA

mgr Mariusz Kwaśniewski

Absolwent wydziału historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 25 lat był dziennikarzem i prezenterem Polskiego Radia Merkury Poznań, odpowiedzialnym za autorskie programy muzyczne stacji. Uczestniczył także w życiu muzycznym Poznania w organizowaniu i prowadzeniu kilkunastu pierwszych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez sceny Klubu Eskulap, poznańskiej Areny i Centrum Kultury Zamek w ramach WOŚP przewinęło się ponad kilkuset wykonawców.
Działał  w Teatrze Biuro Podróży. Później, przez wiele lat współpracował z TVP, gdzie między innymi prowadził programy dla TVP Polonia i TVP3. Przez kilka lat współpracował także z redakcją Głosu Wielkopolskiego na łamach, którego zamieszczał wywiady z muzykami i recenzje z koncertów.

 

 

 

Patronaty.

logo pth