Dzisiaj jest
SCONSILIUM Centrum Szkoleniowo-Doradcze, tel. +48 53 53 53 417
 
 

Pokazy A – B – C nurkowania dla przedszkoli, szkół.
Maciej Jurasz „Xionc”

maciejPADI Silver Course Director
TEC REC Trimix Instructor Trainer
EFR CFC Trainer Instructor

Powiedz w kilku słowach kim jesteś Maćku?
Nazywam się Maciej Jurasz, ukończyłem poznański AWF, przez kilka lat zajmowałem się rynkiem obrotu nieruchomościami, obecnie jestem właścicielem Centrum Nurkowego Płetwal Poznań oraz Akademii Instruktorów Nurkowania H2O. Żyje, mieszkam i pracuje w Poznaniu – choć ze względu na charakter pracy to rzadko można mnie tu zastać ;)

Jak zacząłeś nurkować?
Zawsze interesowało mnie to co ekstremalne: walka wręcz, survival, spadochrony… Siłą rzeczy moja niepokorna dusza trafiła na nurkowanie i w nim odnalazłem wszystko czego szukałem – tak jest do dziś…

Co dziś robisz w nurkowaniu?
W centrum nurkowym Płetwal Poznań odpowiadam głównie za szkolenia instruktorskie i techniczne, a także organizowane wyjazdy zagraniczne.

Co najbardziej podoba się Tobie w nurkowaniu?
Bez zastanowienia przede wszystkim dużo wspaniałych ludzi, których było mi dane poznać i szkolić, którzy z klientów stali się często przyjaciółmi, ludzi z którymi razem dzielimy nie tylko podwodne przygody, ale również życie codzienne – tu poznałem moją partnerkę, z którą mam wspaniałego syna :)
…a jeśli pytamy o formę nurkowania to od samego początku są to nurkowania techniczne i rebreather`owe. Program PADI Tec Rec jest moim ulubionym kursem.

Co dla Ciebie znaczy być instruktorem i częścią kadry Płetwal Poznań?
To olbrzymie wyróżnienie od losu móc pracować w firmie, w której ludzie kochają to co robią i robią to, bo to kochają, a wbrew pozorom jest to praca bardzo ciężka i wymagająca dużej wewnętrznej dyscypliny. Płetwal to renomowane pięciogwiazdkowe centrum nurkowe, dlatego praca w tym zespole ludzi jest tym bardziej nobilitująca.
Druga kwestia: uwielbiam dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, co zaowocowało w roku 2012 uzyskaniem prestiżowych uprawnień PADI Course Director – dzięki którym mogę wprowadzać w podwodne życie nowych instruktorów nurkowania, przekazywać im nie tylko to co na prezentacji która wyświetla się na projektorze, a przede wszystkim swój sposób myślenia o nurkowaniu i funkcjonowaniu w tej branży.

nurkowanie

 

logo pletwal